sobota, 5 lutego 2022

Czy warto wziąć kredyt konsolidacyjny i skonsolidować kredyty?

Każdy kredyt i każda pożyczka wymaga głębszego zastanowienia się. Czy warto, jaki jest cel najważniejsze: czy damy radę zobowiązanie uregulować na określonych warunkach?

czy warto wziąć kredyt konsolidacyjny i skonsolidować kredyty

Z kredytem konsolidacyjnym jest podobnie. Inny jest cel takiego kredytu. Kredyt konsolidacyjny jest bowiem powiązany z konsolidacją kredytową. A to oznacza, że kredytobiorca z pozytywną ocenę kredytową (zdolność i wiarygodność kredytowa), który spłaca kilka kredytów i pożyczek bankowych, np.:

  • kredyty i pożyczki gotówkowe,
  • limity w koncie i na karcie kredytowej,
  • kredyty samochodowe,
  • kredyty ratalne.

może wnioskować o kredyt konsolidacyjny. Jeżeli obawiasz się o płynność finansową, to skonsolidowanie kredytów może uchronić Ciebie przed wpadnięciem w jeszcze większe kłopoty finansowe np. zaprzestania płacenia rat.

Nie jest to panaceum na kłopoty finansowe, bowiem ich źródłem może być np. przekredytowanie, większe domowe wydatki, zmniejszenie dochodów, itp. Pozwala jedna zapanować nad domowymi finansami i podjęcia próby ich uzdrowienia.

Bo na czym w istocie polega konsolidacja kredytów? To połączenie wybranych kredytów w jeden i zmniejszenie comiesięcznych wydatków z tytułu płatności rat. Wydłużenie okresu kredytowania pozwala zmniejszyć nową ratę

Istotne jest to, aby wniosek o konsolidację kredytów złożyć zanim pojawią się problemy z płaceniem rat.


Szukasz kredytu lub pożyczki gotówkowej? Kredyty gotówkowe 40 tysięcy złotych - przegląd propozycji nie tylko na 40 tysięcy.


Kiedyt pomyśleć o konsolidacji kredytów?

Konsolidacja kredytów jest pozytywnym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy łączna suma rat kredytowych staje się dużym problemem. Ale… Są i wady kredytu konsolidacyjnego (jak i zresztą każdego kredytu).

Pamiętaj, że zawsze musisz oddać więcej niż pożyczasz. Pożyczony kapitał to jedno, a koszt pożyczenia to drugie. Bank z pewnością ustali oprocentowanie kredytu, a może wystąpią również koszty dodatkowe, np. prowizja i ubezpieczenie?

Odsetki kredytowe będą zależeć od wysokości oprocentowania kredytu, jego wysokości, czasu kredytowania i rodzaju rat. Im zatem dłużej będziesz spłacać zobowiązanie, to i owszem, raty będą mniejsze, ale całkowity koszt (ze względu na odsetki) będzie większy.

To wszystko oznacza jedno: wysokość całkowitego zadłużenia wzrośnie. I taki jest zasadniczy minus konsolidacji, przy plusach jakimi jest niższa rata i poprawa płynności finansowej.

Jeżeli masz dodatkowe pytania na temat kosnoldiacji i samego kredytu konsolidacyjnego, to przedstawiciel banku, z którym się skontaktujesz w sprawie kredytu, z pewością Tobie wszystko wyjaśni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Porównywarka kredytowa banków, to gwarancja najlepszego kredytu?

Warunki kredytowe, jakie uzyskamy w danym banku zależą od oceny kredytowej, jaką wyliczy bank. Na taką ocenę wpływa przede wszystkim nasza z...