Kalkulator kredytu konsolidacyjnego szacuje raty i to wszystko. Dodatkowo można zapoznać się z propozycjami kredytów konsolidacyjnych oferowanych przez banki.
Korzystając z takiego kalkulatora można określić wysokość kredytu i czas kredytowania i oszacować raty, tylko tyle, że otrzymane wyniki są wyliczeniami szacunkowymi. Oznacza to, że kontaktując się z bankiem w sprawie konsolidacji, nie powinniśmy być zaskoczeni, że otrzymamy całkowicie inne wyliczenia.
Dlaczego tak się dzieje? Obliczenia dokonywane w kalkulatorach nie uwzględniają ani zdolności kredytowej, ani historii kredytowej w BIK, czy baz dłużników. Nie uwzględniając tych czynników, nie tylko że, nie można dokonać oceny kredytowej, ale i nie można przedstawić oferty.
A oferta kredytowa i tym samym rata kredytowa jest od tych elementów uzależniona.
Bank zaproponuje warunki konsolidacji kredytów na podstawie zdolności kredytowej – m.in. zweryfikuje dochody i wydatki (w tym spłacane kredyty i pożyczki) – pobierze również raport z BIK, aby sprawdzić, jak spłacamy i spłacaliśmy w przeszłości, kredyty i pożyczki.
Jeżeli zatem chcemy otrzymać wyniki orientacyjne rat, to można skorzystać z każdego dostępnego kalkulatora (taki kalkulator jest dostępny we wpisie: porównanie kredytów gotówkowych na 70 tysięcy.
Jak posłużyć się kalkulatorem konsolidacji kredytów? Należy wpisać kwotę kredytu, odpowiadającemu sumie rat zobowiązań do spłaty oraz czas spłaty w miesiącach. W ten sposób otrzymamy kalkulację raty.
Jeżeli interesuje ciebie rzeczywista rata i koszty kredytowe, to należy skontaktować się z wybranym bankiem.
Kiedy można wziąć kredyt konsolidacyjny? Dlaczego skonsolidowanie zobowiązań może pomóc domowym finansom?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz