Pożyczaliśmy, pożyczamy i będziemy wciąż pożyczać pieniądze. Czasami mniej, a czasami więcej. A jeszcze niekiedy może się zdarzyć, że spłacamy tyle kredytów, że pojawić się mogą pewne trudności w ich terminowym regulowaniu.
No bo czy można sobie odmówić zakupu mebli na raty, kiedy oprocentowanie kredytu wynosi 0%? Remont mieszkania, pożyczki gotówkowe, bo bank zachęcił w sms-ie, limity w rachunkach i karty kredytowe… I nie zdążymy się obejrzeć, jak zadłużenie będzie bardzo wysokie, a my zaczniemy odczuwać wyniki przekredytowania.
Jeżeli nie problemów z terminową spłatą zobowiązań, ale jednak odczuwamy obciążenia finansowe z powodu licznych wydatków, to można zastanowić się nad konsolidacją kredytów i pożyczek w jeden kredyt.
Czy warto korzystać z kredytu konsolidacyjnego? Konsolidacja kredytowa nie jest niczym nowym i jest stosowana od wielu lat. Polega na spłaceniu niektórych lub wszystkich aktualnych kredytów, korzystając z nowego kredytu celowego - kredytu konsolidacyjnego.
Zamiast kilku rat płaconych co miesiąc, uzyskujemy jedną mniejszą, co w automatyczny sposób przekłada się na stan domowych wydatków.
Co zyskasz z kredytem konsolidacyjnym?
Z samym kredytem zyskasz niewiele, a właściwie nic, tylko dodatkowy koszt. Jednak konsolidacja daje wiele plusów. Chociażby to, że nowa spłata jest rozłożona na dłuższy czas, a w związku z tym, następuje obniżenie raty. I wówczas wydatki z tego tytułu nie obciążają już tak mocno naszego domowego budżetu.
Ponadto poprawia się w znaczący sposób zdolność kredytowa, co umożliwia uzyskanie dodatkowej gotówki lub wnioskowanie o większy kredyt za kilka miesięcy.
O czym należy jednak pamiętać? O kredycie. Rozłożenie spłaty kredytu na długi czas sprawia, że i koszt kredytowy jest wyższy. Koszt odsetkowy rośnie z każdym dodatkowym miesiącem spłaty.
Oczywiście korzystnie z kredytów nie jest opłacalne, ale konsolidacja jest niekiedy jedyną możliwością stopniowej poprawy stanu finansów. Większe problemy mogą pojawić się, kiedy nie przestaniemy spłacać zadłużenie lub zaprzestaniemy regulować inne wymagane należności. W takiej sytuacji koszty, i to nie tylko finansowe, mogą być jeszcze większe.
A przy dobrej ocenie kredytowej pojawia się pytanie: Gdzie najlepiej po kredyt gotówkowy? Najlepiej to w banku, a gdzie? To można sprawdzić na blogu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz