Ubezpieczenie kredytu konsolidacyjnego może zostać zaoferowane kredytobiorcy, zwłaszcza, jeżeli jest to kredyt duży i ze spłatą rozłożoną na kilkadziesiąt miesięcy. Są oczywiście również kredyty konsolidacyjne bez ubezpieczeń.
Kredyt konsolidacyjny, to kredyt dla zadłużonych – to nie jest odkrywcze, ale dużo osób postrzega kredyt lub pożyczkę konsolidacyjną, jako produkt dla osób z negatywną historią kredytową, które spłacają pożyczki w firmach pożyczkowych.
Jest w zasadzie całkowicie odwrotnie, bowiem konsolidacja, w przypadku kredytu konsolidacyjnego obejmuje wyłącznie kredyty bankowe. Jakie kredyty można skonsolidować? W zasadzie wszystkie, ale ostatecznie to bank przeprowadzający konsolidację podejmuje decyzję.
- Kredyty gotówkowe,
- Kredyty odnawialne,
- Kredyty ratalne,
- Kredyty hipoteczne,
- Kredyty samochodowe,
- Limity w koncie i zadłużenie w kartach kredytowych.
Pożyczek pozabankowych nie można włączyć do konsolidacji, ale można ewentualnie je spłacić z dodatkowych środków z kredytu konsolidacyjnego lub wybierając pożyczkę konsolidacyjną.
Kredyt konsolidacyjny z ubezpieczeniem czy bez?
Przede wszystkim należy zapoznać się z warunkami pożyczki, a następnie, o ile jest to możliwe, porównać ją z inną, z innego banku.
Również w przypadku kredytu konsolidacyjnego z ubezpieczeniem, należy przeanalizować koszty z tym związane. Nie ma stuprocentowej gwarancji, że kredyt konsolidacyjny z ubezpieczeniem przy mniejszym oprocentowaniu nominalnym będzie tańszy od tego bez ubezpieczenia, ale z oprocentowaniem wyższym.
Dodatkowo zawsze powinniśmy sprawdzić: jakie jest oprocentowanie nominalne, prowizja i koszt całkowity oraz RRSO kredytu.
Pomimo, że kredyt konsolidacyjny jest tańszy niż gotówkowy, to jednak oddamy więcej niż suma rat konsolidowanych kredytów. Koszty kredytowe, a przede wszystkim koszt zapłaconych odsetek, które będą uzależnione od wysokości kredytu i czasu kredytowania, nie będą należeć do najniższych. Należy mieć na uwadze, że mniejsza rata jest zawsze pochodną wydłużenia czasu spłaty. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, to zapytaj o wszystko w banku doradcę. Nie bój się! W końcu rzecz rozchodzi się o twoje pieniądze, które będziesz musiał oddać.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz